EMBRİYO BİRİKTİRME

Düşük over rezervli olgularda denenecek metotlardan bir tanesidir. Düşük over rezervi de kendi içinde, şiddetine göre, bir spektrum oluşturacak ise, en ağır/derin rezerv azalmış olgularda tercih edilebilir. Amaç transfer edilebilecek embriyo sayısını arttırmaktır.

Embriyo biriktirme için, bireyselleştirilmiş yumurtalık uyarım sonrasında, elde edilen embriyolar dondurulur (3. veya 5. Günde). Ardından yeni bir veya birden fazla yeni uyarım sonrasında elde edilen embriyolar benzer şekilde dondurulur. Ardından, olgunun yaşı, daha önceki uygulama sayısına göre embriyo çözülür ve uygun ön hazırlık sonrası transfer edilir.

Embriyo biriktirmenin avantajları;

  1. Transfer edilecek embriyo sayısının artması ile transfer başına gebelik oranı artmaktadır.
  2. Çiftin olası bir tedavi iptali sonrası tedaviye küserek, tedaviyi bırakması riskini azaltır.

Embriyo biriktirmenin dezavantajı;

  1. Yetkin yumurta/embriyo ilk uyarım sonrasında elde edilir ise, gereksiz yere birden fazla uyarım yapılmasıdır. Her bir embriyonun tek başına gebelik şansı ne ise, iki embriyo birlikte transfer edildiğinde de embriyo başına gebelik şansı benzerdir.

Eğer bayan yaşı 38 üzerinde ise embriyo biriktirme işlemini PGT/PGS ile birlikte önermekteyiz. Embriyo biriktirme, PGS/PGT işleminin zaten bir parçasıdır.

Biz de seçilmiş olgularda Anatolia’da embriyo biriktirme önermekteyiz.

EMBRİYO BİRİKTİRME
Teşekkür ederiz
Gönderdiğiniz form tarafımıza ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.
Hata! Formunuz gönderilirken bir hata oluştu.
Soru Sormak İstiyorum
Yorumunuzu Yazınız