Cinnah Cad. No:54 Çankaya Ankara Türkiye
+90 312 442 5656   +90 530 151 5330

EMBRİYOSKOP (SÜREKLİ EMBRİYO İZLEME SİSTEMİ)

Embriyolarınızın Her Anını Takip Etmek İstemez misiniz?
 
Sürekli Embriyo İzleme Sistemi ile embriyolarınız artık daha yakından takip ediliyor.
 
Embriyolar mikroenjeksiyon işleminden sonra inkübatör denilen  özel cihazlara kaldırılmakta ve evrensel kabul edilen belli zaman noktalarında dışarı çıkartılarak, mikroskop altında, bazı şekilsel kriterlere göre kalite açısından değerlendirilmektedir.
 
En son teknoloji ile üretilen  bir inkübatör çeşidi olan sürekli embriyo izleme sistemi  sayesinde, cihaz içinde bulunan özel kameralar ile, embriyolara zarar vermeyecek şekilde 20 dakika da bir görüntüleme yapılmakta ve bu görüntüler bilgisayar ekranında izlenebilmektedir. Böylece süreklilik arz edecek şekilde, embriyonun döllenme, bölünme seyrinin takibi ve bölünme anormalliği olan embriyoların tespiti ile tutunma ihtimali en yüksek olabilecek doğru embriyonun seçimi mümkün olabilmektedir.
 
 
Sürekli embriyo izleme sistemi  kullanımının avantajları;
 
  • Embriyolar günlük değerlendirme için inkübatör dışına çıkartılmadıkları için,  inkübatör dışına çıkarmaya ve dış koşullara  bağlı olabilecek  strese maruz kalmamaktadırlar.
  • Bazı embriyo bölünme şekillerinde maalesef embriyoların transferi sonrasında gebelik ihtimali çok düşük olabilmektedir. Örneğin embriyo 1 hücreden 3 hücreye ve ya 2 hücreden 5 hücreye direk bölünürse buna direk bölünme denilmekte ve bu embriyolar ile gebelik şansı çok az olabilmektedir. Bu bölünme anormalliğini günde 1 kez yapılan klasik değerlendirme ile tespit etmek  mümkün olamamaktadır. Sürekli embriyo izleme sistemi sayesinde, gebelik ihtimali düşük olan, yani seçilmemesi gereken  embriyoların saptanması olası olmaktadır. 
  • Embriyoların tüm gelişim aşamaları yakından takip edilebilmektedir.
  • Embriyo seçiminde kullanılan ilave parametreler sayesinde daha doğru, yani gebelik ihtimali en yüksek embriyonun seçimine olanak sağlaması olarak sayılabilir.
 
Biz de merkezimizde, seçilmiş olgularda, sürekli embriyo izleme sistemlerini kullanarak, sizlere en iyi hizmeti verebilmeyi amaçlamaktayız.