23 Mart 2010 / Başkent Gazetesi

HÜ TIP FAKÜLTESİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM ANABİLİM DALI'NIN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

Hacettepe Üniversitesi (HÜ) Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nın kuruluşunun 46. yıl dönümü kutlandı.

Ankara Sneraton Oteli'nde düzenlenen yemeğe, HÜTıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nın eski ve yeni tüm kadrosu katıldı. Yaklaşık 200 hekimin katıldığı yemekte, kliniğin kuruluşundan bu yana geçen süreci gösteren ve kurucuların röportajlarına yer verilen kısa film gösterimi yapıldı.

HÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Yaralı, yaptığı konuşmada, Prof. Dr. İhsan Doğramacı'nın yaktığı bilim meşalesini 46 yıldır onurla taşıdıklarını belirterek, kliniğimiz 1964 yılından bu yana 'yenilikçi-etik-dinamik' kurucu ve uzman kadrosuyla sayısız başarılı çalışmaya imza attı. Hacettepe'li olmayı bir yaşam biçimi olarak benimsemiş olan bizler, 'çağdaş ve aydınlık yarınlar için' gayretlerimizi sürdürmeye devam ettik, devam edeceğiz" dedi.

Kliniğin, 46 yıl önce çok mütevazı şartlarda hizmet vermeye başladığını anlatan Yaralı, şunları kaydetti: "Kliniğimiz gururla söylemeliyim ki şu anda bilimsel platformda dünya çapında söz sahibi uzman kadrosuyla yoluna devam etmektedir. İftiharla söylemeliyim ki HÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı, kendisi ve tüm alt dalları ile Avrupa'ya tam akredite olmuş ülkemizin tek merkezidir.

Profesör Doktor İhsan Doğramacı ileri görüşlü, yenilikçi tutumunu, büyük bir özveri, çaba ve inançla ortaya koymuş ve daima şükranla anacağımız gerekli alt yapıyı bizlere hazırlayarak, başarıyla yürümekte olduğumuz yolumuzu aydınlatmıştır. Bu vesile ile kendisini bir kez daha minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz."

HÜ Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nın kuruluş yıl dönümü