SÜREKLİ EMBRİYO İZLEME SİSTEMİ

Embriyolarınızın Her Anını Takip Etmek İstemez misiniz?

Sürekli Embriyo İzleme Sistemi ile embriyolarınız artık daha yakından takip ediliyor.

Embriyolar mikroenjeksiyon işleminden sonra inkübatör denilen özel cihazlara kaldırılmakta ve evrensel kabul edilen belli zaman noktalarında dışarı çıkartılarak, mikroskop altında, bazı şekilsel kriterlere göre kalite açısından değerlendirilmektedir.

En son teknoloji ile üretilen bir inkübatör çeşidi olan sürekli embriyo izleme sistemi sayesinde, cihaz içinde bulunan özel kameralar ile, embriyolara zarar vermeyecek şekilde 20 dakika da bir görüntüleme yapılmakta ve bu görüntüler bilgisayar ekranında izlenebilmektedir.

Böylece süreklilik arz edecek şekilde, embriyonun döllenme, bölünme seyrinin takibi ve bölünme anormalliği olan embriyoların tespiti ile tutunma ihtimali en yüksek olabilecek doğru embriyonun seçimi mümkün olabilmektedir.

Merkezimizde tüp bebek alanında yapılan diğer uygulamalar ve bireyselleştirilmiş tedavi protokollerimiz ile ilgili detaylı bilgi için ise tüp bebek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sürekli Embriyo İzleme Sistemi Kullanımının Avantajları

  • Embriyolar günlük değerlendirme için inkübatör dışına çıkartılmadıkları için, inkübatör dışına çıkarmaya ve dış koşullara bağlı olabilecek strese maruz kalmamaktadırlar.
  • Bazı embriyo bölünme şekillerinde maalesef embriyoların transferi sonrasında gebelik ihtimali çok düşük olabilmektedir. Örneğin embriyo 1 hücreden 3 hücreye veya 2 hücreden 5 hücreye direk bölünürse buna direk bölünme denilmekte ve bu embriyolar ile gebelik şansı çok az olabilmektedir. Bu bölünme anormalliğini günde 1 kez yapılan klasik değerlendirme ile tespit etmek mümkün olamamaktadır. Sürekli embriyo izleme sistemi sayesinde, gebelik ihtimali düşük olan, yani seçilmemesi gereken embriyoların saptanması olası olmaktadır.
  • Embriyoların tüm gelişim aşamaları yakından takip edilebilmektedir.
  • Embriyo seçiminde kullanılan ilave parametreler sayesinde daha doğru, yani gebelik ihtimali en yüksek embriyonun seçimine olanak sağlaması olarak sayılabilir.

Biz de merkezimizde, seçilmiş olgularda, sürekli embriyo izleme sistemlerini kullanarak, sizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktayız.

Sürekli Embriyo İzleme Sistemiİzlemiş olduğunuz embriyoskop videosu, mikroenjeksiyon yapılan yumurtanın embriyoskopa yerleştirildikten sonra her 20 dakika ara ile çekilen fotoğraflarından oluşmaktadır. Embriyonun mikroenjeksiyondan, 5. gün (blastokist) aşamasına kadar olan bütün gelişim süreçlerini içermektedir.

Anatolia Tüp Bebek Merkezi, 2005 yılından bu yana 15.000’i aşan ailenin bebek sahibi olmasına vesile olmuş ve hem laboratuvar imkanları hem de güçlü ekibi ile Türkiye'nin en iyi tüp bebek merkezleri arasına adını yazdırmıştır. Bizimle yola çıkan çiftlerimizden bazılarının o güzel tecrübelerine Tüp Bebek Başarı Hikayeleri sayfamızdan göz atabilir, bu alandaki tüm uygulamalarımız için Tüp Bebek sayfamızı ziyaret edebilir, siz de bu ailenin bir parçası olmak istiyorsanız aşağıdaki whatsapp butonundan ya da İletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz. 


Puan Ver
9 Kişi. Ortalama puan: 4.33
İlk Yayımlanma Tarihi: 12.04.2021
Güncellenme Tarihi: 15.08.2021
Prof. Dr. MEHTAP POLAT
YAZAR
Prof. Dr. MEHTAP POLAT

Detaylı Özgeçmiş İçin Tıklayın

Prof. Dr. Mehtap Polat 2000 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'nda uzmanlığını tamamladı. 2015 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçenti, 2021 yılında da Profesör oldu. Prof. Dr. Mehtap Polat'ın yurt dışı ve yurt içi dergilerde yayınlanmış 50’den fazla makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Tüp bebek, endometriozis ve polikistik over sendromu tedavileri özel ilgi alanlarıdır