BLOG

ÇİKOLATA KİSTİÇİKOLATA KİSTİYAZININ DEVAMI

Bu yazımızda endometriozis hastalığının yumurtalıklara yerleşmesi ile oluşan çikolata kistinin (endometrioma) sebeplerinden tedavisine kadar bir çok konuda detaylı bilgi bulabileceğiniz gibi yazımızın son kısmında çikolata kisti ile ilgili sık sorulan soruların cevapların göreceksiniz.

Tüp Bebek Tutmama Nedenleri ve Tutma OlasılığıTÜP BEBEK TUTMAMA NEDENLERİ VE TUTMA OLASILIĞIYAZININ DEVAMI

Bu yazımızda tüp bebek tutmama nedenleri, tutma olasılığı, tüp bebek tutma şansını artırma gibi konuları detaylarıyla anlatacağız.

TÜP BEBEK TEDAVİSİTÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLERYAZININ DEVAMI

Tüp bebek tedavisi, kadının yumurtalarının özel ilaçlarla geliştirilmesi, toplanması, laboratuvar ortamında eşin spermi ile döllenmesi ve ardından elde edilen embriyonun rahime nakledilmesi basamaklarından oluşur.

TÜP BEBEK ÖNCESİ MERAK EDİLENDLERTÜP BEBEK ÖNCESİ MERAK EDİLENLERYAZININ DEVAMI

Bu yazımızda tüp bebek öncesi neler yapmanız gerektiği, tüp bebek tedavisi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve aklınıza takılan soruların cevaplarını bulacaksınız.

Tüp Bebek Sonrası En Çok Merak EdilenlerTüp Bebek Sonrası En Çok Merak EdilenlerYAZININ DEVAMI

Bu yazımızda tüp bebek transferi sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiği, ne gibi durumlarla karşılaşıldığna dair soruların cevaplarınız bulacaksınız.

TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞITEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞIYAZININ DEVAMI

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı tanımı, giderek artan tek embriyo (çoğu zaman blastokist evresinde) transferi ile yakın geçmişte değişikliğe uğramıştır.

YUMURTA TOPLAMAYUMURTA TOPLAMAYAZININ DEVAMI

Yumurta Toplama Nedir? Yumurta toplama, yumurtalık uyarımı ile büyütülmüş olan yumurta keselerinin (folliküller) içlerindeki sıvının, vajenden geçilerek yumurtalığa ulaşılan özel iğneler ile toplanması işlemidir.

YUMURTALIKLARIN UYARILMASIYumurtalıkların UyarılmasıYAZININ DEVAMI

Yumurtalıkların Uyarılması Yumurtalıkların uyarılması diğer adıyla ovülasyon indüksiyonu, anne adayının yumurtalıklarının (overler) uyarılması işlemidir.

EMBRİYO TRANSFERİEMBRİYO TRANSFERİYAZININ DEVAMI

Embriyo transferi (diğer bir deyişle tüp bebek transferi), tüp bebek yöntemi ile elde edilen embriyonun, anne adayının rahmine yerleştirilme işlemidir.

MİKROENJEKSİYON NEDİR?MİKROENJEKSİYON NEDİR?YAZININ DEVAMI

Mikroenjeksiyon, diğer bir değişle ICSI tüp bebek tedavisinde kullanılan döllenme yöntemlerinden biridir.

EMBRİYO KALİTESİEMBRİYO KALİTESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİYAZININ DEVAMI

Embriyo kalitesi, embriyonun laboratuvarda gelişimi sırasında yapılan değerlendirmeleri sonucunda hücre sayısı, dizilimleri, hücreler arası çap farkı ve embriyo içindeki ölü kısım yüzdesine göre belirli kriterler dahilinde  belirlenen, embriyoyu tanımlama biçimidir.

GEBELİK TESTİTÜP BEBEKTE GEBELİK TESTİYAZININ DEVAMI

Tüp Bebekte Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Gebelik testi taze transfer yapılan olgularda, yumurta toplamadan 14 gün sonra yapılır.