BLOG

Tüp Bebek Tutmama Nedenleri ve Tutma Olasılığı TÜP BEBEK TUTMAMA NEDENLERİ VE TUTMA OLASILIĞI YAZININ DEVAMI

Bu yazımızda tüp bebek tutmama nedenlerini, farklı senaryolarda tüp bebek tutma olasılıklarını ve başarı unsurları gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ TÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER YAZININ DEVAMI

Tüp bebek tedavisi, kadının yumurtalarının özel ilaçlarla geliştirilmesi, toplanması, laboratuvar ortamında eşin spermi ile döllenmesi ve ardından elde edilen embriyonun rahime nakledilmesi basamaklarından oluşur.

TÜP BEBEK ÖNCESİ MERAK EDİLENDLER TÜP BEBEK ÖNCESİ MERAK EDİLENLER YAZININ DEVAMI

Bu yazımızda tüp bebek öncesi neler yapmanız gerektiği, tüp bebek tedavisi öncesinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve aklınıza takılan soruların cevaplarını bulacaksınız.

Tüp Bebek Sonrası En Çok Merak Edilenler Tüp Bebek Sonrası En Çok Merak Edilenler YAZININ DEVAMI

Bu yazımızda tüp bebek transferi sonrası nelere dikkat etmeniz gerektiği, ne gibi durumlarla karşılaşıldığna dair soruların cevaplarınız bulacaksınız.

TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞI TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞI YAZININ DEVAMI

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı tanımı, giderek artan tek embriyo (çoğu zaman blastokist evresinde) transferi ile yakın geçmişte değişikliğe uğramıştır.

YUMURTA TOPLAMA YUMURTA TOPLAMA YAZININ DEVAMI

Yumurta Toplama Nedir? Yumurta toplama, yumurtalık uyarımı ile büyütülmüş olan yumurta keselerinin (folliküller) içlerindeki sıvının, vajenden geçilerek yumurtalığa ulaşılan özel iğneler ile toplanması işlemidir.

YUMURTALIKLARIN UYARILMASI OVÜLASYON İNDÜKSİYONU YAZININ DEVAMI

Ovülasyon İndüksiyonu Nedir? (Yumurtalıkların Uyarılması) Yumurtalıkların uyarılması diğer adıyla ovülasyon indüksiyonu, anne adayının yumurtalıklarının (overler) uyarılması işlemidir.

EMBRİYO TRANSFERİ EMBRİYO TRANSFERİ YAZININ DEVAMI

Embriyo transferi (diğer bir deyişle tüp bebek transferi), tüp bebek yöntemi ile elde edilen embriyonun, anne adayının rahmine yerleştirilme işlemidir.

MİKROENJEKSİYON NEDİR? MİKROENJEKSİYON NEDİR? YAZININ DEVAMI

Mikroenjeksiyon, diğer bir değişle ICSI tüp bebek tedavisinde kullanılan döllenme yöntemlerinden biridir.

EMBRİYO KALİTESİ EMBRİYO KALİTESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ YAZININ DEVAMI

Embriyo kalitesi, embriyonun laboratuvarda gelişimi sırasında yapılan değerlendirmeleri sonucunda hücre sayısı, dizilimleri, hücreler arası çap farkı ve embriyo içindeki ölü kısım yüzdesine göre belirli kriterler dahilinde  belirlenen, embriyoyu tanımlama biçimidir.

GEBELİK TESTİ TÜP BEBEKTE GEBELİK TESTİ YAZININ DEVAMI

Tüp Bebekte Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Gebelik testi taze transfer yapılan olgularda, yumurta toplamadan 14 gün sonra yapılır.

TEDAVİDE KARŞILAŞILAN SORUNLAR TEDAVİDE KARŞILAŞILAN SORUNLAR YAZININ DEVAMI

Tüp bebek tedavisinde aşağıda belirtilen bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir.