TÜP BEBEK FİYATLARI

ANKARA TÜP BEBEK FİYATLARI 2024

Tüp bebek fiyatları 2024 yılında Türkiye'nin çeşitli noktalarındaki merkezlerde olduğu gibi Ankara'da da değişiklik göstermektedir. Ayrıca tüp bebek tedavi fiyatları uygulanan protokol ile de yakından ilişkilidir. Dolayısı ile her birey için tüp maliyeti değişebilmektedir.

Ancak ortalama olarak Ankara tüp bebek fiyatları 2024 yılında 60.000 TL ila 70.000 TL aralığında olmaktadır. 2024 yılı içinde artan maliyetlerle fiyatlar da tüp bebek tedavisinde bir miktar artış göstermiş.

En doğru fiyatlandırma size yapılacak tedavinin kapsamının belirlenmesi ile ortaya çıkacaktır. Size özel uygulanacak tedaviye göre ortaya çıkacak tüp bebek fiyatını öğrenmek için aşağıdaki Whatsapp, telefon butonlarından bizi arayabilir ya da tüp bebek maliyeti ile ilgili size geri dönüş sağlamamız için formu doldurabilirsiniz.

2024 YILINDA TÜP BEBEK FİYATLARINA ETKİ EDEN FAKTÖRLER (Ankara)

IVF tedavi maliyetine etki eden faktörleri 2 başlık altında toplamak mümkündür. Bunlar tedavi protokolü ile merkezin donanımı ve konumudur.

Tüp Bebek Fiyatlarında Tedavi Protokolü Faktörü:

Şüphesiz ki tüp bebek fiyatına etki eden en önemli hususlardan biri tedavide uygulanan protokoldeki farklılıklardır. Ön muayeneden sonra çiftlere ait bulgular hekim tarafından etraflıca değerlendirilir.

Değerlendirme sonrasında çiftimize uygulayacağımız tedavi seçeneği belirgin hale gelir. Ankara, Çankaya'da yer alan merkezimizde her çiftimize muayene sonrasında gerek yazılı gerekse de sözlü tüp bebek masrafı hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

  • Çiftlerimize; transfer günü transfer edilen embriyoların dışında, dondurma kriterlerine uygun embriyoların olması durumunda embriyo dondurma önerebiliyoruz. Çiftlerimiz dondurmayı arzu ederlerse, standart tüp bebek fiyatı dışında embriyo dondurma maliyeti de eklenir.
  • Rahim Dinlendirme yapılacak olgularda, taze transfer yapmayarak bütün embriyoları donduruyoruz. Bu hasta gruplarında donma çözme uygulaması ile birlikte iki aşamalı bir tedavi sürecimiz olmaktadır. Bu nedenle tüp bebek tedavi fiyatına ek olarak embriyo dondurma ve embriyo transferi maliyeti de eklenebilmektedir.
  • Sürekli Embriyo İzleme Sistemi (Embriyoskop) gibi teknolojileri özellikle önceki uygulamalarında embriyoları 5. Güne  ulaşamamış olgularda çiftlerimizden gelen talep dahilinde kullanabiliyoruz. Transfer edeceğimiz embriyoya karar verirken tutunma olasılığı en yüksek olan embriyoyu belirlememize olanak sunan bu teknolojinin kullanılması durumunda tüp bebek maliyetine ek olarak embriyoskop maliyeti de doğabilmektedir.
  • Preimplantasyon Genetik Tarama olgularının tedavi ücretlendirmesi standart tüp bebek ücretlerinden farklıdır. Bu nedenle PGT uygulamalarında standart uygulamalara göre farklı bir ücretlendirme geçerlidir.
  • Azospermi varlığında da tüp bebek maliyetine ek olarak Mikro – TESE maliyeti olmaktadır.
  • Standart tedavide, eüer vajinismus olgusu var ise (bu olgular transvajinal ultrason işlemini tolere edemedikleri için) tüp bebek tedavi fiyatına ek olarak genel anestezi maliyeti de ortaya çıkmaktadır.
  • Bunun yanı sıra vajinismus olmayan olgularda da  embriyo transferinde hasta isteğine bağlı genel anestezi talebi olması durumunda tüp bebek fiyatı yanında ek olarak genel anestezi maliyeti doğar.

tüp bebek tedavisi

Sevinciniz, Sevincimiz... Anatolia Ailesine Katılan Çiftlerimiz Anlatıyor.

Tüp Bebek Ücretlerinde Merkezin Donanım ve Konum Faktörü

Tüp bebek doktorunun ve ekibin iş gücü verimliliği ve  akademik alandaki yetkinliği, tecrübeleri  ve çalışan insan sayısı, laboratuvarın teknolojik donanımları , kullanılan cihazlar, uluslararası kalite standartları, kaliteli sarf malzeme kullanımı gibi unsurlar da tüp bebek ücretlerine etki edebilmektedir.

Aşağıdaki link üzerinden Anatolia Tüp Bebek merkezi donanımı ve ekibi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saymış olduğumuz bütün bu unsurlar merkezlerin birbirinden farkını ortaya koymaktadır. Bu nedenle tüp bebek tedavi maliyetleri merkezin bütün alanlardaki donanımına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca, Türkiye’nin farklı noktalarındaki tüp bebek merkezlerinde de tüp bebek tedavisi fiyatları konuma bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Örneğin Ankara tüp bebek fiyatları 60 bin ila 70 bin TL arasında gerçekleşirken Konya’da, Samsun'da, Eskişehir ya da Bolu'da tüp bebek tedavisi fiyatları daha farklı olabilmektedir.

tup bebekte başarı

Prof. Dr. Hakan Yaralı CNN Türk'te. Tüp Bebek'te Başarıyı Ne Belirliyor

EN UYGUN TÜP BEBEK FİYATI NASIL OLUŞUR?

En uygun tüp bebek fiyatı, yumurta geliştirme, yumurta toplama, mikroenjeksiyon, embriyo takibi ve rahime yerlestirilme yapıldığında söz konusu olmaktadır. İlaveten embriyo dondurma gerekmesi, timelaps inkübatör kullanımı, tese yada genetik tarama yapılması gibi durumlar tüp bebek tedavi fiyatlarını farklılaştırmaktadır.

ANATOLİA'DA TÜP BEBEK TEDAVİ SÜRECİ NASIL İLERLER?

Tüp bebekte bireysel tedavi

Prof. Dr. Hakan Yaralı Anlatıyor. Tüp Bebekte Bireysel Tedavinin Önemi

Anatolia'da her hastaya kişiye özel bir tedavi uygulanır. Çünkü tüp bebek başarısında en önemli kriter bireyselleştirilmiş tüp bebek uygulamalarıdır.

  • Hastamızla ilk görüşmeden sonra bu tedavi süreci deneyimli hocalarımız eşliğinde ''ilk muayene''ile  başlar.
  • Adetin 2. ya da 3. günü başlanan yumurtalık uyarımı sonrasında yumurta toplama işlemiyle anneden elde edilen yumurtalar babadan alınan spermlerle yetkin embriyologlarımız tarafından, son teknoloji laboratuvarımızda işleme alınır.
  • Hastanın durumuna göre (örneğin ileri kadın yaşında PGT - A, kötü embriyo kalitesi öyküsü varlığında embriyoskop kullanımı, döllenme başarısızlığı öyküsü varlığında Ca - Ionofor metodu... vb.) pek çok başarıyı artırıcı yöntem masaya yatırılır ve en uygun olanlar plan içerisinde uygulanır.
Anatolia Tüp Bebek Merkezi kurulduğu günden bu yana gerek kısırlık tedavisi gerekse farklı uygulamalarda 20 binden fazla ailenin tüp bebek sevincine ortak olmuştur. Bu hikayelerden bazılarına buradan ulaşabilirsiniz. Bu başarıdaki en önemli etkenler ulusal ve uluslararı kalite standartlarına sahip yüksek teknoloji laboratuvarı, deneyimli ekibidir. Anatolia'da her hasta için özel tedavi uygulanır. Başarı artar, risk azalır. Bu ailenin bir parçası olmak ya da aklınızdaki sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Puan Ver
71 Kişi. Ortalama puan: 2.97
İlk Yayımlanma Tarihi: 30.11.2022
Güncellenme Tarihi: 03.01.2024
Prof. Dr. HAKAN YARALI
YAZAR
Prof. Dr. HAKAN YARALI

Detaylı Özgeçmiş İçin Tıklayın

Prof. Dr. Hakan Yaralı, 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisası yaptı. Halen, kısmi statüde Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır. Tüp bebek alanında hem klinik hem de laboratuvar kısmında sertifikası bulunan hekimlerdendir. 2018 yılında Turkish time tarafından, Dünyada Yankı Uyandıran İlk 100 Türk Hekim arasına seçilmiştir.