Tüp Bebek

Tüp bebek, kadına veya erkeğe bağlı bir sebep nedeniyle çocuk sahibi olamayan çiftlere, gebelik elde edilebilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Tüp bebek tedavisi; kadına yapılan yumurtalık uyarımı sonrasında yumurta toplama ile elde edilen yumurtanın,  erkeğin ürettiği ya da cerrahi yöntemle elde edilen sperm ile laboratuvar ortamında birleştirilmesi / döllenmesi sonrasında elde edilen embriyonun rahim içine nakledilmesidir.


TÜP BEBEK NEDİR? TÜP BEBEK NEDİR? YAZININ DEVAMI

Tüp bebek, kadından yumurta toplama ile elde edilen yumurta ve erkekten alınan spermin, laboratuvar ortamında birleştirilmesi/döllenmesi sonrası elde edilen embriyonun rahim içine nakledilmesidir.

TÜP BEBEK AŞAMALARI TÜP BEBEK AŞAMALARI YAZININ DEVAMI

Tüp Bebek Nasıl Yapılır? Tüp bebek sayfamızda tedavinin detayları, kimlere uygulanabileceği ve bu konuda sık sorulan sorulardan bahsetmiştik.

BAŞARI ≈ LABORATUVAR BAŞARI ≈ LABORATUVAR YAZININ DEVAMI

Tüp bebek, uzmanlık ve deneyim kadar laboratuvar donanımının da en üst düzeyde olmasını zorunlu kılan bir alandır.

EMBRİYO DONDURMA EMBRİYO DONDURMA YAZININ DEVAMI

Embriyo dondurma (vitrifikasyon metodu) ile, günümüzde çok başarılı neticeler elde etmekteyiz.

GENETİK AYIKLAMA (PGS / PGT) GENETİK AYIKLAMA (PGS / PGT) YAZININ DEVAMI

PGT Nedir? PGS/PGT yöntemi, tüm yaş gruplarında yapılabilen, tüp bebek denemelerinde, başarı şansınızı arttıran ve gebeliğe sağlıklı bir başlangıç yapmanızı sağlayan bir uygulamadır.

SÜREKLİ EMBRİYO İZLEME SİSTEMİ SÜREKLİ EMBRİYO İZLEME SİSTEMİ YAZININ DEVAMI

Embriyolarınızın Her Anını Takip Etmek İstemez misiniz? Sürekli Embriyo İzleme Sistemi ile embriyolarınız artık daha yakından takip ediliyor.

DÖLLENME BAŞARISIZLIĞI DÖLLENME BAŞARISIZLIĞI YAZININ DEVAMI

Mikroenjeksiyon (ICSI) işlemi sonrasında, hiçbir yumurtada döllenme olmaması, çiftlerin yaklaşık olarak %1-3'ünde görülmektedir.

ÜREME KORUYUCU İŞLEMLER ÜREME KORUYUCU İŞLEMLER YAZININ DEVAMI

Günümüzde tüp bebek uygulamaları ile, gerek kadın gerekse de erkekte kanser olgularında, çok etkin olan dondurma (vitrifikasyon) metotları ile doğurganlığı koruyabilmekteyiz.

YUMURTA DONDURMA YUMURTA DONDURMA YAZININ DEVAMI

Yumurtalarınızı Dondurarak Doğurganlığınızı Koruma Altına Alın! Yumurta Dondurma işlemi, 30 Eylül 2014 tarihinde yayınlanan Üremeye Yardımcı Tedavi (ÜYTE) Merkezleri Yönetmeliği ile belli koşullar varlığında yasal bir uygulama olarak yürürlüğe girmiştir.

SORULARLA TÜP BEBEK SORULARLA TÜP BEBEK YAZININ DEVAMI

Kadınların Doğurganlığını Etkileyen Faktörler Nelerdir? En önemli faktör yaştır.

BAŞARI ARTIRICI YÖNTEMLER BAŞARI ARTIRICI YÖNTEMLER YAZININ DEVAMI

Tüp Bebekte Başarı = Laboratuvar Tüp bebekte, başarı için, uzmanlık ve deneyim kadar laboratuvar donanımının da en üst düzeyde olması zorunludur.

RADYO FREKANSLI GÜVENLİK SİSTEMİ RADYO FREKANSLI GÜVENLİK SİSTEMİ YAZININ DEVAMI

Gözü hep üzerimizde! Anatolia; yumurta, sperm ve embriyolarınızı, tıpkı sizlerin titizliğinizle, üstelik 7/24 takip eder.