EN İYİ TÜP BEBEK MERKEZİ SEÇİMİ

En iyi tüp bebek merkez seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar tüp bebek merkezinin en güncel bilgi ve tecrübe ile en yüksek canlı doğum ve en düşük çoğul gebelik oranını sunmasındaki başarı olmalıdır. Bu bağlamda aşağıdaki hususlar göz ardı edilmemelidir.

tüp bebek tedavisi

Prof. Dr. Hakan Yaralı Anlatıyor Tüp Bebek Merkez Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

EN İYİ TÜP BEBEK MERKEZİ SEÇİMİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

  1. Tüp bebek merkezi ne kadar zamandır faaliyette? Ne kadar yoğun? Tüp bebek merkezinde çalışan ekip (doktor ve embriyolog) ne kadar zamandır tüp bebek ile uğraşmaktadır?
  2. Gebelik oranı nedir? Özellikle başlanan uygulama başına eve canlı bebekle gitme oranı nedir?
  3. Saygın embriyo dondurma programı var mıdır?
  4. Tüp bebek merkezi ne kadar şeffaf ve dürüstçe bilgilendirme yapmaktadır?

Elbette, yukarıda bahsedilen hususlara doğru bilgi ile ulaşmak, günümüzdeki internet ve yazılı basın ortamındaki bilgi kirliliğini de dikkate alır isek, zor olabilir. Yine de çiftlerin, araştırmacı olarak, o merkeze giden ve tedavi olan hastalara ulaşarak deneyimlerini paylaşmalarını tavsiye ediyoruz.

TÜP BEBEK MERKEZLERİ İÇİNDE ANATOLİA

tüp bebek tedavisi

Sevinciniz, Sevincimiz... Anatolia Ailesine Katılan Çiftlerimiz Anlatıyor.

Anatolia Tüp Bebek Merkezi 2005 yılından bu yana binlerce ailenin tüp bebek sevincine ortak olmuştur. Bu tabloyu oluşturabilmek için yoğun şekilde çalışan kurumumuz şu bariz başlıklardan gücünü almaktadır;

1. Tecrübe:

Türkiye’nin en yoğun tüp bebek merkezlerinden olan Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi, Ankara’da, 2005 yılından bu yana 30.000’i aşan uygulama sayısı ile, binlerce ailenin bebek sahibi olmalarına yardımcı olmuştur.

Anatolia Tüp Bebek Merkezi’nin kurucusu ve direktörü Prof. Dr. Hakan Yaralı, 1991’den bu yana vaktinin tamamına yakın kısmını tüp bebek ile geçirmiş ve geçirmektedir. Hakan Yaralı, Türkiye'de tüp bebek konusunda ilk çalışma yapan isimler arasında yer almaktadır.

Anatolia Laboratuvar sorumlusu İrem Yaralı Özbek, klinik embriyoloji ve androloji konusunda, Amerika’da resmi eğitim (2 yıllık tezli master programı) almış embriyologlardandır.

tup bebekte başarı

Prof. Dr. Hakan Yaralı CNN Türk'te. Tüp Bebek'te Başarıyı Ne Belirliyor

2. Kalite Standardı:

Anatolia Tüp Bebek Laboratuvarı Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından denetlenmiş ve ISO 15189 akreditasyon belgesi ile kalitesi tescillenmiştir.

UK NEQAS Uluslararası Standartlara Uygunluğu Tescilli Tek Tüp Bebek Laboratuvarı

Anatolia Tüp Bebek Laboratuvarı; İngiltere Merkezli UK NEQAS International Quality Expertise (UK NEQAS Uluslararası Kalite Uzmanı)  Programını başarı ile tamamlayarak, güncel uluslararası tüp bebek laboratuvarı standartlarına uygun olarak çalıştığını tescilleyen  Tüp Bebek Laboratuvarı olma özelliğini taşımaktadır.

3. Yüksek Teknoloji Kullanımı:

Tüp bebek uygulamalarında başarıyı belirleyen en önemli unsur tüp bebek laboratuvar hizmet kalitesidir. Yetkin personel tarafınca yüksek teknoloji kullanılarak yapılan laboratuvar uygulamaları, Anatolia'nın başarısının temel öğelerdendir.

4. Bireyselleştirilmiş Protokollerin Kullanılması:

Anatolia’da en güncel bilimsel bilgi, tanı ve tedavi yöntemleri kullanılarak, canlı doğum oranlarının, evrensel standartlarda, en yüksek düzeyde sağlanması, bunu sağlar iken de emniyetten ödün verilmemesi hedeflenir.

5. Vicdani ve Etik Değerlere Bağlı Kalmak:

Vicdan, ahlak ve şeffaflıktan ödün vermemek Anatolia’nın en temel, bilinen özelliğidir.

6. Bilime Katkı, Bilimsel Çalışmalarda Yer Almak:

Anatolia Tüp Bebek Merkezi, yapmış olduğu yurt dışı yayınlar, katılmış olduğu yurt dışı projeler ile evrensel tıpa katkıda bulunur.

Prof. Yaralı, 2018 yılında Turkishtime tarafından hazırlanan ‘Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” isimli araştırma sonucunda, Araştırmaları, Buluşları ve Tedavi Yöntemleri ile Dünyada Yankı Uyandıran İlk 100 Türk Hekim arasına seçilmiştir.

“Bilimin ruhu paylaşmaktır”a inanan Anatolia, düzenlemiş olduğu “ustalık programları” başlığı altında, yurt dışından gelen çeşitli gruplara eğitim verir. 

Anatolia ailesi olarak tedavinizde sizlerle olmaktan mutluluk duyarız...


Puan Ver
80 Kişi. Ortalama puan: 2.90
İlk Yayımlanma Tarihi: 18.04.2021
Güncellenme Tarihi: 11.07.2023