NEDEN ANATOLIA?

1. Tecrübe:

Türkiye’nin en yoğun tüp bebek merkezlerinden biri olan Anatolia Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi, Ankara’da, 2005 yılından bu yana hizmet vermektedir. Kuruluşundan bu yana 30.000’i aşan uygulama sayısı ile, 15.000’i aşan ailenin bebek sahibi olmalarına yardımcı olmuştur.

Bizimle yola çıkan çiftlerimizden bazılarının o güzel tecrübelerine tüp bebek başarı hikayeleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Siz de bu ailenin bir parçası olmak istiyorsanız whatsapp hattımız ya da iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilir yada tüp bebek sayfamızdan uygulamalarımıza göz atabilirsiniz.

Uzman Tüp Bebek Kadrosu

Anatolia Tüp Bebek Merkezi’nin kurucusu ve direktörü Prof. Dr. Hakan Yaralı, 1991’den bu yana vaktinin tamamına yakın kısmını tüp bebek ile geçirmiş ve geçirmektedir.
 

Prof. Yaralı, 2018 yılında Turkishtime tarafından hazırlanan ‘Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” isimli araştırma sonucunda, Araştırmaları, Buluşları ve Tedavi Yöntemleri ile Dünyada Yankı Uyandıran İlk 100 Türk Hekim arasına seçilmiştir. Bu seçim, yukarıda bahsedilen h-index’ine göre yapılmıştır.

Prof. Dr. Mehtap Polat, Anatolia’nın kurulduğu 2005 yılından bu yana Merkezimizde çalışmakta ve 15 yılı aşkın tüp bebek tecrübesi ile siz hastalarımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Anatolia Laboratuvar sorumlusu İrem Yaralı Özbek, klinik embriyoloji ve androloji konusunda, Amerika’da resmi eğitim (2 yıllık tezli master programı) almış çok nadir embriyologlardandır.

Ekibimiz yalnızca yukarıdaki üç değerli isimle sınırlı değil, laboratuvardan hemşirelerimize ve idari personele kadar Anatolia Tüp Bebek Merkezi'nde tecrübesi uzun yıllara dayanan güçlü bir ekip çalışmaktadır. Ekibimizi yakından tanımak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. https://www.anatoliatupbebek.com.tr/tup-bebek-ekibimiz

2. Kalite:

Tüp Bebek Laboratuvar Kalitemiz Tescillendi. Türkiye'de 2. Ankara'da Tekiz!

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından Laboratuvarımızda yapılan titiz bir denetimin ardından verilen ISO 15189 akreditasyon belgesi ile Ankara’da TEK, Türkiye’de ise iki Tüp Bebek Merkezinden biri olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Biliyoruz ki kalite sonsuz bir süreçtir ve bizler de her zaman daha iyi hizmet sunmak için çalışıyor, çabalıyoruz.

ISO belgesi, Anatolia kalitesinin sembolik bir akreditesidir. Merkezimizin uluslararası hizmet kalite standardını belirleyen ISO-9001/2015 sertifikası bulunmaktadır.

Anatolia için kalite; bilgi, teknoloji ve hizmet kültürünün sonsuza dek iyileşebileceği inancına dayanır. Kendi içinde daimi bir denetim mekanizmasını çalıştıran bu ekol, kontrol edilmeyi de bir değer olarak algılar ve kendini daima eleştiri ve yeniliğe açık tutar.

Tanı ve tedaviye yönelik analizleri ve tıbbi hizmet sunumunu, sürekli eğitim, bilgilendirme, ölçme, iyileştirmeler ve gözden geçirme eşliğinde en yüksek kalitede vermek üzerine kurmak, yürütmek ve sürekli geliştirmek, Anatolia’nın bir hizmet politikasıdır.

3. Laboratuvarda Yüksek Teknoloji Kullanımı:

Tüp bebek uygulamalarında başarıyı belirleyen en önemli unsur tüp bebek laboratuvar hizmet kalitesidir. Yetkin personel tarafınca yüksek teknoloji kullanılarak yapılan laboratuvar uygulamaları, Anatolia’nın başarısında temel öğelerdendir.

UK NEQAS Uluslararası Standartlara Uygunluğu Tescilli Türkiye’deki Tek Tüp Bebek Laboratuvarı

Anatolia Tüp Bebek Laboratuvarı; İngiltere Merkezli UK NEQAS International Quality Expertise (UK NEQAS Uluslararası Kalite Uzmanı) Programını başarı ile tamamlamış, güncel olarak UK NEQAS uluslararası tüp bebek laboratuvarı standartlarına uygun çalıştığını tescilleyen Türkiye’deki tek Tüp Bebek Laboratuvarı olma özelliğini taşımaktadır.

4. Bireyselleştirilmiş Protokollerin Kullanılması:

Anatolia’da en güncel bilimsel bilgi, tanı ve tedavi yöntemleri kullanılarak, canlı doğum oranlarının, evrensel standartlarda, en yüksek düzeyde sağlanması, bunu sağlar iken de emniyetten ödün verilmemesi hedeflenir.

5. Sürekli Gelişime Açık Olma:

Bu ilke ile embriyolojide dünyada saygın bilim insanları Anatolia’nın laboratuvarını yılda bir kez denetler. Anatolia için kalite; bilgi, teknoloji ve hizmet kültürünün sonsuza dek iyileşebileceği inancına dayanır.

6. Vicdani ve Etik Değerlere Bağlı Kalmak:

Vicdan, ahlak ve şeffaflıktan ödün vermemek Anatolia’nın en temel, bilinen özelliğidir.

7. Kalbini İşine Koyan, Empatisi Yüksek Ekip:

Anatolia, son derece stresli bir süreç olan tüp bebek tedavisinde çiftin psikolojik yükünü azaltmak için, hasta odaklı ve empatisi yüksek hizmet sunar.

8. Bilime Katkı, Bilimsel Çalışmalarda Yer Almak:

Anatolia Tüp Bebek Merkezi, yapmış olduğu yurt dışı yayınlar, katılmış olduğu yurt dışı projeler ile evrensel tıpa katkıda bulunur.

Prof. Yaralı, 2018 yılında Turkishtime tarafından hazırlanan ‘Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” isimli araştırma sonucunda, Araştırmaları, Buluşları ve Tedavi Yöntemleri ile Dünyada Yankı Uyandıran İlk 100 Türk Hekim arasına seçilmiştir.

9. Düzenlediği Yurt Dışı Eğitim Programları:

“Bilimin ruhu paylaşmaktır”a inanan Anatolia, düzenlemiş olduğu “ustalık programları” başlığı altında, yurt dışından gelen çeşitli gruplara eğitim verir. Şu ana kadar düzenlenmiş eğitimlerimizden bazılarına "Anatolia Akademi'' sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

10. Temel Değerlerimiz;

 • Dürüstlük
 • Şeffaflık, açık sözlülük
 • Saygı
 • Başarı odaklılık
 • Hasta önceliği
 • Sürekli gelişime açık olmak
 • Yüksek empati
 • Ekip ruhu
 • Ülkesini ve birbirini seven bireyler
 • Sadakat
 • Etik
 • Bilimsellik
 • Hasta memnuniyeti odaklılık
 • Açık iletişim ve güvene dayalı ilişki
 • Doğru ve kaliteli sonuç üretme’dir.

Anatolia ailesi olarak tedavinizde sizlerle olmaktan mutluluk duyarız...