04 Mayıs 2016 / www.medimagazin.com.tr

TÜP BEBEK TEDAVİSİ BİREYSELLEŞTİRİLMELİ

‘’Tüp Bebek Uygulamalarında Mükemmeliyet” (Excellence in ART(EIA): Clinical and Laboratory Perspectives) Kongresi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı(AD) Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Ünitesi tarafından , 29-30 Nisan 2016 tarihleri arasında Kapadokya´da gerçekleştirildi.

İlk kez düzenlenen ve alanında pek çok ilke ev sahipliği yapan kongre, 14 yabancı konuşmacı ve 430 katılımcıya ev sahipliği yaptı.   Tüm oturumların İngilizce olduğu toplantıda Türkçe ve Arapça eşzamanlı çeviri yapıldı.  Kongrede 4 adet tartışma temelli oturumun yanı sıra, 7 tane konferans ve yabancı davetli konuşmacıların deneyimlerini interaktif olarak Türk Hekim ve Biyologlarla paylaştığı 2 adet panel oturum düzenlendi.

Kongre kapsamında düzenlenen basın toplantısında Hacettepe Üniversitesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum AD, Üreme Tıbbı ve İnfertilite Ünitesi Öğretim üyelerinden Kongre Başkanı Prof. Dr. Hakan Yaralı, Kongre Sekreteri Doç. Dr. Gürkan Bozdağ ve Düzenleme Kurulundan Prof. Dr. Lale Karakoç Sökmensüer, Doç. Dr. İbrahim Esinler ve Yrd. Doç. Dr. Sezcan Mümüşoğlu katıldı. Devamı

Tüp Bebek Tedavisi Bireyselleştirilmeli