TÜP BEBEK YAZILARI

TÜP BEBEK ÖNCESİ MERAK EDİLENDLER TÜP BEBEK ÖNCESİ MERAK EDİLENLER YAZININ DEVAMI

Tüp Bebek Öncesi Beslenme Nasıl Olmalı? Tüp bebek tedavisi öncesinde beslenme açısından özel bir sınırlama bulunmamaktadır.

Tüp Bebek Sonrası En Çok Merak Edilenler Tüp Bebek Sonrası En Çok Merak Edilenler YAZININ DEVAMI

Tüp Bebek Transfer Sonrası Kahverengi Lekelenme Neden Olur? Tüp bebek tedavisi sonrasında embriyo transferi gününe kadar kırmızı ya da kahverengi renkte kanama olması beklenmez.

TÜP BEBEK SÖZLÜĞÜ TÜP BEBEK SÖZLÜĞÜ YAZININ DEVAMI

Günümüzde en çok tercih edilen kısırlık tedavi yöntemi olan tüp bebek tedavisinde çiftlerin karşılaşabileceği terimleri önceden bilmesi adına sizler için bir Tüp Bebek Sözlüğü oluşturduk.

TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞI TEKRARLAYAN TÜP BEBEK BAŞARISIZLIĞI YAZININ DEVAMI

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı tanımı, giderek artan tek embriyo (çoğu zaman blastokist evresinde) transferi ile yakın geçmişte değişikliğe uğramıştır.

TÜP BEBEK MERKEZ SEÇİMİ TÜP BEBEK MERKEZ SEÇİMİ YAZININ DEVAMI

Tüp bebek merkez seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar kurumun en güncel bilgi ve tecrübe ile en yüksek canlı doğum ve en düşük çoğul gebelik oranını sunmasındaki başarı olmalıdır.

YUMURTALIK TEMBELLİĞİ YUMURTALIK TEMBELLİĞİ YAZININ DEVAMI

Klasik bilgi temelinde kadınlar bir ömür boyu kullanacakları yumurtalar ile doğarlar ve doğduktan sonra yeni yumurta yapmazlar.

GEBELİK TESTİ TÜP BEBEKTE GEBELİK TESTİ YAZININ DEVAMI

Tüp Bebekte Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır? Gebelik testi taze transfer yapılan olgularda, yumurta toplamadan 14 gün sonra yapılır.

EMBRİYO TRANSFERİ EMBRİYO TRANSFERİ YAZININ DEVAMI

Embriyo transferi, tüp bebek yöntemi ile elde edilen embriyonun anne adayının rahmine yerleştirilme işlemidir.

EMBRİYO KALİTESİ EMBRİYO KALİTESİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ YAZININ DEVAMI

Tüp Bebekte Embriyo Kalitesi Nasıl Belirlenir? Embriyo kalitesi, embriyonun laboratuvarda gelişimi sırasında yapılan değerlendirmeleri sonucunda hücre sayısı, dizilimleri, hücreler arası çap farkı ve embriyo içindeki ölü kısım yüzdesine göre belirli kriterler dahilinde  belirlenen, embriyoyu tanımlama biçimidir.

MİKROENJEKSİYON NEDİR? MİKROENJEKSİYON NEDİR? YAZININ DEVAMI

Yumurta ve sperm hazırlanması tamamlandıktan sonra döllenme safhasına geçilir.